Bariyerli Akustik Bondex Sünger

Bariyerli bondex sünger inşaat mühendislerinin ve mimarların projelerinde sıklıkla kullandığı yüksek ses kesim gücüne sahip ses yalıtım malzemesidir. Alandan tasarruf etmek isterseniz bariyerli süüngerpan kullanmalısınız. İki bondex sünger arasında lamine edilmiş olan ağır ses bariyeri süngerpanın kesemediği ses değerlerine katkı sağlayarak daha iyi verim almanızı sağlar. Sadece iki sünger arası değil tek tarafı bariyerli olarak da tercih edilir. İstenilen ses kesim oranına göre malzeme cinsi değişir.

Bariyerli Süngerpan

Bariyerli Bondex Sünger Özellikleri

Kalınlık : 22,5 mm, 32,5mm, 42,5mm ve 52,5mm standart olmak üzere farklı kalınlıkta da üretilebilir.
Ebatlar : 100cm x 100cm lik plakalar halinde bulunur. 100cm x 200cm ebadında süngerpanın bariyerlisi 100cm x 200cm olabilir.
Uygulama alanı : Ortak duvar, alçıpan bölme duvar, akustik kabin, akustik kapı, tavan ve zeminde kullanılır.
Yanmazlık özelliği olmadığı için yüzeyine yanmaz akustik sünger uygulanabilir veya alçıpan altında kullanılabilir.

Ortak Duvar Ses İzolasyonu Bariyerli Sünger

Uygulaması nasıl yapılır ?

Bariyerli bondex süngerler ağır malzemeler olduğu için uygulamak için kullanılan yapıştırıcı kuvvetli bir yapıştırıcı olmalı. Mekanik alanlarda da çoğunlukla tercih edilen bu malzeme yapıştırıldıktan sonra 5 köşesine mantolama dübeli ile tutturulmalı. Alçıpan altı yapılan uygulamada yapıştırıcı kullanıp çelik veya ahşap profil üzeri tutturularak alçıpan kaplanır. İki tuğla arasında kullanılacaksa yapıştırmanız yeterli. Kullanılan yapıştırıcı ısıya dayanıklı olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.