Dublaj Odası Ses Yalıtımı | Dublaj odası Akustik Ses İzolasyonu

Dublaj Odası Ses Yalıtımı ve Ses İzolasyonu Uygulamaları

Dublaj odası kurgu odası olarak adlandırılır dublaj odasında önemli olan iki faktör ses yalıtımı ve akustiğidir. endirekt seslerin dublaja gelmemesi için tek yönlü mikrofonların kullanılması tercih edilir ve odanın ses yalıtımı bunun için önemlidir.dublaj odasında akustik olmamalıdır sesin daha kaliteli kaydedilmesi için kuru ortamlar tercih edilir. uzmanlar tarafından sesin emildiği yerler kuru olarak tanımlanır. dublaj odasında mikrofonun hoparlör kuşatmasında olmamasına dikkat edilir.

dublaj odası ses yalıtımı

Akustik Sünger Çeşitleri Nelerdir ?

Akustik Süngerlerin özellikleri birden fazladır en önemlisi yanmaz koku yapmaz ve küflenmez özelliktedirler. Bunun dışında ses düzenleme ve ses emici özelliğe sahiptirler.Akustik sünger çeşitleri Akustik Piramit Sünger - Akustik Yumurta Sünger - Akustik Labirent Sünger - Akustik Spesyal Sünger ----- Basotect Melamin Yapılı süngerler --- Bondex süngerler ---- Basstrap köşe bass tuzağı süngerleri ve son olarak Akustik kare flexi süngerlerdir.

 dublaj odası ses yalıtımı

Neden Ses izolasyonu yaptırmalıyım ?

Gürültü en başta günümüzde insan sağlığını etkileyen önemli faktörlerden biridir. Bu faktör iş hayatınıda yakından etkilemektedir.Ses izolasyonu uygulamalarımızla bu tür sıkıntılarınızda akustik yanmaz sünger ve diğer ürün gruplarımızla yanınızdayız.

dublaj odası ses yalıtımı