Heraklite Ahşap Yünü Duvar Levhası

Yanmaya karşı dayanıklı olan heraklit levhalar günümüzde özellikle inşaat sektöründe sık kullanılmaktadırlar. Rutubete ve neme karşın özel imal edilmiştir. Ortamdaki seslere karşın ses yalıtımı sağlama özelliği vardır.

Heraklite ahşapyünü ses izolasyonu ve yalıtımı sağlar. Stüdyolar, okul, sinema, hastane vb. mekanlarda zemin ve tavanlarda kullanılır.

heraklit ahşapyünü duvar levha

Hastane, okul, sinema, Tv stüdyoları, müzik salonları, endüstri binaları, modern çiftlikler, plaj ve turistik tesislerin ara duvarları ile tavan ve zeminlerinde vb. yerlerde kullanım alanlarına sahiptirler.Heraklite levhalar kat aralarındada ses ve ısı yalıtımına getirilen uygun çözümlerden birisidir.

heraklit ahşapyünü duvar levha

HERAKLİTE levhaların gözenekli yapısı sıva tutuşunu sağlamlaştırır. Binaların çekirdek, iç ve dış (MANTOLAMA) izolasyonunda kolaylıkla kullanılır.

 heraklit ahşapyünü duvar levha

Heraklite, kavak ağacından imal edilen uzun, ince ahşap yünlerinin (odun talaşı), bağlayıcı görevi gören çimento ile karıştırılıp, kalıplara dökülmesi ve preslenmesiyle elde edilen yalıtım levhalarıdır.

 heraklit ahşapyünü duvar levha

Piyasa da Heraklit olarak da bilinmektedir. Çimentolu odun talaşının, taş yünü (bkz. Herataş) veya styropor (polistren köpük) ile birleştirilmesiyle oluşan katlı izolasyon levhaları, yüksek yalıtım özelliği sağlamaktadır.

heraklit ahşapyünü duvar levha