Ses Yalıtım Bandı

Ses yalıtım bandı Alçı levha bölme ve duvarların yapımında kullanılan sac profilinin altına yapıştırılır.Ses köprülerini ortadan kaldırarak duvarların ses yalıtım performansını artırır.

Ses yalıtım bandı giydirme duvar yapımında galvanizli çelik sac profilinin altına ve alçı levha bölmelerine yapıştırılır ve duvarların ses yalıtım performansını arttırır. Kalınlığı 3mmdir, 20m uzunluğa, 720 kg/m3 yoğunluğa ve 77MN/m3 dinamik sertlik değerine sahiptir.

akustik ses yalıtım bandı akustik ses yalıtım bandı

Ses Yalıtım Bandı Nerelerde Kullanılır ?

Hafif ara bölme duvar sistemlerinde kullanılan tüm metal profi ller, sistem performansı için çok tehlikeli ses köprüleri haline geliyor. Profillerin katı-katı teması yapan "profil-profil", "profil-alçıpan", "profil-duvar/tavan" gibi tüm yüzeyleri S3 Alçıpan Profil Ses Yalıtım Bandı ile kaplanarak ses köprüleri engellenebiliyor.

akustik ses yalıtım bandı akustik ses yalıtım bandı
3 mm kalınlıktaki S3 Alçıpan Profil Ses Yalıtım Bandı, 20 m uzunluğa, 720 kg/m³ yoğunluğa ve 77MN/m³ dinamik sertlik değerine sahip.

akustik ses yalıtım bandı akustik ses yalıtım bandı
Polietilen veya düşük yoğunluklu elastomerik kauçuk bantlarda uygulama sırasında yaşanan aşırı sıkışmadan etkilenmediği için performansını hiçbir zaman kaybetmiyor.

akustik ses yalıtım bandı

ses-yalitim-bandi-2