Akustik kaplama ses yalıtımı uygulamaları duvar, tavan ve zeminde yapılabilir. Ortam bölücü akustik paneller ses emici akustik kumaş ile kaplı diğer akustik kaplama malzemeleridir. Akustik ses yalıtım malzemeleri arasında uzun ömürlü kullanım ve dayanıklı olarak kaliteli malzeme arıyorsanız akustik kaplama malzemesi en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Akustik kumaş kaplı ses yalıtım panelleri yapımında içerisinde cam yünü ve görünür yüzeyine istenilen renge göre akustik kumaş kullanılır. Akustik sünger kaplama uygulamalarında yüzeyi bir çok formda ses yalıtım süngeri kullanılması mümkündür. Zeminde yapılacak olan zemin kaplamaları sırasında karo ve kauçuk tabanlı rulo halı kullanılabilir.

Akustik Kaplama Malzemeleri Nedir ?

Akustik kaplama malzemesi duvar ve tavan kaplamaları için; celenit heraklite ahşap yünü, ahşap panel, akustik sünger (piramit sünger, yumurta viyol sünger, special sünger, labirent sünger, basotect melamin sünger, renkli akustik sünger – tekno touch, vicoustic flexi sünger) kumaş kaplı duvar paneli, acrux ledli akustik panel, solo panel, orfe panel, velum panel, 3 boyutlu duvar paneli, yüzer tavan paneli, kanopi asma tavan paneli, baffle, ara bölücü olarak masa seperatörü ve akustik paravan kullanılır. Zemin kaplamalarında akustik malzeme olarak halı tercih edilebilir.

Akustik Kaplama Ses Yalıtımı

Akustik ses yalıtımı uygulama şekilleri malzemenin yapısına göre değişebilir. Kumaş kaplı duvar ve tavan panelleri; lazer metre ile panelin uygulanacağı alan belirlenir. Sıvı güçlü malzeme yapıştırıcısı özel rulo fırça ile duvara sürülür. Silikon tabancası panelin dört köşesine sürülür ve yapıştırıcı sürülen bölgeye uygulanır. Tavanda panel uygulaması için askı aparatı kullanılır. Detaylı anlatım için bizlere ulaşabilirsiniz.