Epdm ağır ses yalıtım bariyeri , bir titreşim kaynağından yayılan darbe ve yapı kaynaklı gürültüleri düşürerek mükemmel bir akustik performans sağlar. Bu malzemeler inşaat sektöründe projelerde zemin, tavan ve duvar ses yalıtım elemanları olarak çok yaygın kullanılmaktadır. Tek başına kullanılmasının yanında yapılan uygulamalarda alandan kayıp yaşanmaması adına bariyerli akustik ses yalıtım süngeri olarak da malzeme tedarik edebilirsiniz.

Kalınlık : 2mm – 3mm – 5mm veya 7mm olarak üretilebilir. 100cm x 15000cm olarak rulo halinde bulunmaktadır.

Epdm Ağır Ses İzolasyon Bariyeri

Epdm ağır ses yalıtım bariyeri uygulamalarında yapıştırma işlemi ile birlikte mantolama yapılması da bir önemli durumdur. Malzeme ağır olduğu için özellikle bariyerli akustik süngerlerde düşme görülmemesi adına mantolama yapmanız şarttır. Eğer alçıpan altında veya zeminde kullanacaksanız yapıştırmanız yeterli olur.

Bariyerli akustik süngerler akustik ortamlarda kullanmaktan ziyade mekanik ortamlarda tercih edilmelidir. Bazı akustik mekanlarda ortam içindeki ısı derecesinden dolayı malzemelerde düşme yapabilir. Mekanik ortamlarda bariyerin yüzeyinde kullanılan yanmaz süngerler aleve dayanıklı olduğundan ve kullanıldığı alan akustik bir ortam olmayacağından yüzeyinde yapılmış olan mantolama çok göze batmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.