Barisa ofisinde tavan ve duvarlar olmak üzere farklı akustik ses yalıtım malzemesi kaplama çalışması yapılarak ofis içinde yankının engellenmesi sağlandı. Duvarda istenilen renkte akustik kumaş kaplı ses yalıtım paneli kaplanırken tavanda yüzer tavan panelleri tercih edildi.

Ofisin içinde şık bir görünüm ve bu görünümle akustik ses yalıtımı elde etmek isteyen Ak Sigorta sahipleri için tavanda istenilen renkte akustik baffle uygulandı.

Ses yalıtımının ciddi önem arz ettiği bir diğer alanlardan olan radyo odalarında akustik ses izolasyon çalışması yapılarak ses kalitesi arttırılmalıdır. Radyo Vizyon ekibi bunun farkında olarak kalite ve tecrübemizden faydalandı. Uygulamada kendilerine öz renklerde akustik süngerler kullanılarak çalışma yapıldı ve istenilen sonuç elde edildi.

Yoğun iş temposu yaşanan çağrı merkezlerinde ses karmaşası kaçınılmaz bir durumdur. Bunun için Halk Bankası çağrı merkezi içinde kullanılan seperatörlerle verim alamadıkları için bize müracaat ettiler ve tavanda akustik malzeme kullanıldığında ortam içindeki ses düzeyi normale düşeceği tespit edildi. Daha öncesinde yapılan asma tavan panellerinin üzerine özel ölçülerde ürettiğimiz labirent desenli basotect melamin sünger uygulaması yaptık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.