Ses izolasyonu yapılacak mekandaki şikayet ve isteklerinize göre doğru malzeme kullanımı önemlidir. Ses izolasyon malzemeleri arasında doğru seçimi yapabilmek için mutlaka keşif yapılmalıdır. Her ürünün kendine has ayrı özellikleri bulunmaktadır. Bazı ses izolasyon malzemeleri için çeşit ve renk modelleri mevcuttur. Aşağıda malzemeler için ufak detaylar vereceğiz.

Amaçları var olan tüm sesleri azaltarak rahatsız edici özelliklerini ortadan yok etmesidir. Ses izolasyon malzemesi kendine öz özellikleri kullanarak uygulanan alanlarının da belirlenmesini sağlar. Bir çok yerde sesin rahatsız edici olması da bu sayede engellenebilmektedir.

SES İZOLASYON MALZEMELERİ NELERDİR ?

Bondex Süngerpan
Artık süngerlerin tekrar bir araya getirilmesi ile oluşturulmaktadır. Yüksek yoğunluk ile ses kesici sünger olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında mobilya sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır. 110 m3 yoğunluktan 180 m3 yoğunluğa kadar farklı kalınlıklarda çeşitleri mevcuttur. Ciddi ses izolasyonu yapılacak mekanlarda kullanılmaktadır.

Akustik Bondex Sünger

Melamin Köpük Sünger
Melamin köpük basotect sünger ham maddesi melamin olan antibakteriyel akustik ses izolasyon süngeridir. Düşük yoğunlukta yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik köpüktür. Basotect olarak da bilinmekle beraber piramit, labirent, yumurta, spesiyal piramit, düz şekillerde gri ve beyaz renk seçeneklerini mevcuttur.

Basotect Melamin Sünger Fiyatları

Bariyerli Süngerler
Bariyerli ses izolasyon süngerleri epdm ağır bariyer dediğimiz malzeme ile kullanılan üstün kes kesici performansı sağlayan ses izolasyon malzemesidir. İki ses izolasyon süngerinin arasına epdm ağır ses bariyeri uygulanması ile oluşan ses kesici sünger çeşididir.

Bariyerli Akustik Sünger

Heraklite Ahşapyünü
HERAKLİTE ahşap rende talaşı (yünü) ile çimentonun özel metotlarla levha haline getirilmesidir. Çimento, ağaç liflerinin tabii elastikiyet özelliğini muhafaza eder ve levhalara süresiz dayanıklılık sağlar. Aynı zamanda ses ve yankı kontrolü için de ideal bir malzemedir. Çok narin bir malzeme olmadığından uygulama esnasında kırılıp dökülmez, fire vermez. Yıllar sonra bakım gerekirse ya da yeniden kullanım için sökülürse, boyanır, temizlenir.

Celenit Heraklite Akustik Levha

Zemin Mantarlı Kauçuk Levha
Zeminlerde parke ve şap altında kullanabileceğiniz titreşimli ve darbeli sesleri engelleyen kauçuk levha, ses izolasyon malzemesidir. Ayrıca çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamıyla kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır. Zemin ses izolasyon malzemeleridir. Şap altı, Parke altı veya zemine serili olarak kullanılabilir. Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir.

Zemin Kauçuk Malzemeleri