Ses izolasyon süngeri ciddi ses oranlarında performans sağlayan akustik ses izolasyon malzemesidir. Kullanılması gereken alanlar ses geçişleri ve ortam içinde yankı oluşumu engellenmesi gereken bölgelerdir. Ham madde, kalınlık ve yoğunluğuna göre tavan, duvar, zemin, akustik kapı, akustik kabin içinde kullanılabilir. 

Ses İzolasyon Süngeri

Ses izolasyon süngeri çeşitleri; bariyerli bondex, süngerpan, bariyerli akustik sünger, yanmaz sünger, bondex sünger, akustik bondex sünger, kauçuk sünger olarak değişmektedir. 100cm x 100cm plakalar halinde bulunan bu malzemelerin kullanıldığı alan seçimi ve uygulama şekli ön görünür yüzeyinde kullanılan ses yalıtım süngerine göre değişmektedir. Alçıpan altı uygulamalar içinde bariyerli bondex sünger ve süngerpan tercih edilir.

Ses İzolasyon Süngeri Ses Yalıtımı

Süngerler sıvı sünger yapıştırıcısı ile uygulanabilir. Ancak önemli bir nokta vardır buda ortamın sıcaklık derecesi. Bizim ses izolasyon süngerlerimizin çoğu mekanik ortamlar olduğundan dolayı yapıştırma harici mantolama işlemi yapılır. Ancak akustik bir alanda kötü görüntüye sebebiyet verdiği için kendiliğinden laminasyonlu süngeri sadece yapıştırıcı kullanarak uygulayamazsınız. Eğer ses izolasyonu ve akustik yalıtım sağlanmak isteniyorsa alçıpan altı ve üstü uygulama yapılarak işlem gerçekleştirilir.