Ses yalıtım malzemelerinde birçok çeşit olduğundan dolayı hangi uygulamada hangi malzemenin kullanacağı teknik ekibimiz tarafından sesin kaynağına göre belirlenir. Ses yalıtımı malzemeleri yapılacak olan uygulamadaki şikayet ve isteklerinize göre seçilmelidir. Ses yalıtım malzemeleri arasında doğru seçimi yapabilmek için mutlaka keşif yapılmalıdır. Her ürünün kendine has ayrı özellikleri bulunmaktadır.

ses yalıtım malzemeleri

Bazı ses yalıtım malzemeleri için çeşitli renk ve modelleri mevcuttur. Ses yalıtım malzemesinin kullanım amaçları var olan tüm sesleri azaltarak rahatsız edici özelliklerini ortadan yok etmesidir. Ses yalıtım malzemesi kendine öz özellikleri kullanarak uygulanan alanlarının da belirlenmesini sağlar. Bir çok yerde sesin rahatsız edici olması da bu sayede engellenebilmektedir.

Akustik ses izolasyonu, ses izolasyon süngerleri veya ses yalıtımı süngerleri ile sağlanabilir. Akustik Sünger çok iyi ses emici üründür. Amaç ortamdaki akustiği düzenlemenin yanında ses yalıtımı da sağlamaktır. Kullanılan malzeme kalitesi ve doğru ürün seçimi verim almak adına çok önemlidir. Akustik kumaş kaplı ses yalıtım panelleri ile de akustik izolasyon sağlayabilirsiniz. Hem görünüm açısından ortama ayrı bir hava katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.