Ses yalıtım süngeri mekanik ve gürültülü akustik mekanlarda kullanabileceğiniz yüksek ses kesim kapasitesine sahip akustik ses izolasyon malzemeleridir. Bondex sünger – süngerpan, bariyerli akustik sünger, bariyerli bondex sünger, akustik bondex sünger, akustik sünger, bariyerli basotect sünger, basotect melamin sünger bu malzemelerdir. Hepsinin kendine has teknik özellikleri ve ses kesim değerleri bulunmaktadır. Uygulamanın şeklide ses izolasyon değerini etkilemektedir.
Ses Yalıtım Süngerleri

Ses yalıtım süngeri uygulaması için kendinden yapışkanlı sünger veya sünger yapıştırıcısı kullanarak uygulamalarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Kendinden yapışkanlı süngerlerin uygulaması için arka yüzeyinde bulunan yapışkanın kağıdını çıkarıp ses kaynağına uygulamalısınız. Bariyerli süngerler ağır malzemeler olduğu için uygulandığı alandan düşme yapmaması için mantolama yapılması gerekmektedir.

Mekanik alanlarda akustik çok önemli olmadığı ve yüzeyinde kullanılan malzemenin ısıya dayanıklı yanmaz malzeme olduğu için bariyerli akustik sünger rahatlıkla kullanılabilir. Ancak akustik mekanlarda alçıpan altı izolasyon uygulamasından sonra yüzeyi istenilen akustik kaplama malzemesi ile kaplamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.