Ses yalıtımı, elektronik ev eşyaları ve müzik enstrümanları gibi gürültüye neden olan araç sayısındaki artış ve konutlardaki değişen yaşam alışkanlıkları, daha sessiz ortamlardan bizi mahrum bıraktığı için günümüz yönetmeliklerinde başrol oynayan uygulamalardır. Sert yüzeyler ses dalgalarını yansıtır; yumuşak yüzeyler ise onları emer. Genel fikir, daha yumuşak yüzeylere ve malzemelere sahip olmaktır. Sesin bir odadaki sesini kesmek için özellikle popüler olan ve bodrum katları ile diğer faaliyet alanlarına gürültü aktarımını azaltmaya yardımcı olabilecek çok çeşitli akustik malzemelere sahibiz.

TAVAN SES YALITIMI

Üst kata giden sesler nasıl engellenir ?

Kendi bulunduğunuz noktadan üst kata giden sesi engellemek için kendi tavanınızda uygulama yapmalısınız. Eğer üst kattan gelen sesi kesmek isterseniz üst katın zemininde uygulama yapılmalıdır. Daha detaylı bilgi için görsele tıklayınız.

DUVAR SES YALITIMI

Yan daireye giden ve yan daireden gelen sesler nasıl engellenir ?

Ses kaynağından engellenmesi gerekse de alandan kayıp yaşayıp malzeme kullanımı artırarak da komşu daireler arası ses yalıtımı sağlanabilir. Uygulama hakkında daha detaylı bilgi için görsele tıklayınız.

ZEMİN SES YALITIMI

Alt kata giden sesler nasıl engellenir ?

Zeminin yapısına uygun yani zeminde kullanılan malzemelere ve engellenmesi istenilen ses olayına (darbe – hava oluşumlu ses) göre izolasyon malzemeleri mevcuttur. Uygulama hakkında daha detaylı bilgi için görsele tıklayınız.

Ses yalıtımı nasıl yapılır ?

Akustik ses yalıtımı, titreşim izolasyonu ve gürültü izolasyonu uygulamaları birbirinden farklıdır. Akustik sünger, kumaş kaplı paneller, akustik halı, ağır ses bariyeri, bariyerli akustik sünger, süngerpan, bondex sünger, celenit heraklite ahşap levha, ses yalıtım bandı, yanmaz akustik sünger, masa seperatörü, akustik paravan ve daha bir çok malzeme bu uygulamalarda kullanılan ürünlerdir. Yapıştırma ve montaj işlemleri ile bu malzemeleri uygulayabilirsiniz. Uygulanmasını istediğiniz malzeme hakkında bilgi almak için özelliklerine bakabilir veya bizimle irtibata geçebilirsiniz.