Stüdyo ses yalıtımı, akustik oda, sessiz oda, prova kayıt odaları, vokal kabinleri gibi pek çok alanda yapılabilecek uygulamadır. Başarılı ve kaliteli ses kayıtları sağlayabilmek için için mekanda mutlaka akustik ses izolasyonu yapılması gerekir. Ayrıca ortam hacim akustiği de stüdyolarda önemli bir konudur. Dış mekanlardan gelebilecek ses oluşumları kayıt esnasında hatalara sebep olur ve çalışmalara baştan başlamak gerekebilir. Hatasız ve kaliteli çalışmalar oluşturmak ve profesyonellik gereği stüdyolarda ses yalıtımı ve akustik izolasyon büyük önem taşımaktadır

STÜDYO KABİNİ

Evinizin veya iş yerinizin bir odasını kendinize ait stüdyo odası haline getirebilir hatta bu işi daha profesyonel hale getirebilirsiniz. Tüm bunlar için kullanabileceğiniz birçok renk, model, kalınlık, yoğunluk, desen ve ham maddede ürünler mevcuttur. Stüdyo kabini de bunlardan biridir. Üstelik istenilen ebatlarda üretilmesinin yanında iç dekorasyonu da kendinize ait dekore edebilirsiniz.

Ses yalıtımında en önemli olay sesin kaynağının tespit edilmesidir. Ses kapıdan, tavandan, zeminden, yan duvardan veya camdan gelebilir. Tüm bunlarla birlikte kullanılan enstrüman aletlerinin çıkarmış olduğu bass ve tiz seslere de dikkat edilerek uygun akustik yalıtım malzemeleri kullanılabilir.