Rebonded Bondex Sünger

Süngerpan ortak duvar, katlar arası ses izolasyonu uygulamalarında ciddi oranda performans sağlayan mimar ve mühendislerin tercihi olan ses yalıtım süngeridir. Atık sünger parçalarının dilimlenip daha sonra sıkıştırılması ile üretilerek geri dönüşümlü bir malzeme haline getirilir. Sıkıştırma oranına göre çeşitli yoğunluklara sahiptir.

Süngerpan

Teknik Özellikleri :

100cm x 100cm (1 metre x 1 metre) plakalar halindedir.
1 ve 5 cm arası kalınlıklarda üretilir.
80 ve 200 DNS arasında farklı yoğunluklara sahiptir.
Küf ve nem tutmaz.
Kendinden yapışkanlı üretilebilir.

Bariyerli Süngerpan

Rebonded Bondex Sünger

Ses izolasyonunda en etkili yöntemlerden biri malzemenin en kalın ve yoğun olanını kullanmaktır. Özellikle bu ses yalıtım süngerinde bu durum çok önemlidir. Kullanılacağı alana göre farklı özellikte tercih edilebilir. İnşaat sırasında iki tuğla arasında ses yalıtımı yapmak isterseniz hazır binadaki sonradan yapılan ses yalıtımı uygulaması ile alandan kayıp yaşanmaz. Aksi takdirde hazır binalarda hava boşluklu uygulama yapıldığı için yaklaşık 14 cm alandan kayıp yaşayabilirsiniz. Sadece duvar üzerine değil alçıpan bölme duvarlarda da yine süngerpan kullanılabilir.

Rebonded Bondex Süngerpan Ses Yalıtım Süngeri

Zeminde yapılacak parke veya şap altı ses izolasyonunda yüzer döşeme veya düz serme işlemi gerçekleştirilebilir. Uygulamayı gerçekleştirmek için sıvı sünger yapıştırıcısı kullanabilirsiniz.

Süngerpan Ses Yalıtım Süngeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.