Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ses yalıtımı bulunduğunuz bölgede yaşanan gürültünün üst kata giderek üst katınızda bulunan kişileri rahatsız etmemesi için gerekli ses izolasyon malzemeleri ile yapılır. Katlar arası ses geçiş olayı günümüzde kentleşmeden dolayı oldukça artışa geçmektedir. Nüfus artışları ve bina içerisinde oluşturulan konfor (sinema salonu, stüdyo odası vb.) çevreye olumsuz yansımaması adına tavanlarda ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

tavan ses yalıtımı

Tavan ses izolasyon uygulamalarında hava boşluğu bırakmak yalıtımın değerini arttırdığı için bırakılması gerekir ancak tavan yüksekliğiniz buna el vermiyorsa daha az verim alma durumu ile beraber lamineli ses izolasyon malzemeleri kullanarak izolasyon yapılabilir. Kesinlikle üst kattan gelen sesi kendi tavanınızda engelleyemezsiniz. Sesin kaynağından engellenmesi gerekmektedir.

Katlar Arası Ses İzolasyonu

Tavanda ses yalıtımı yapılırken bir çok farklı ses izolasyon malzemesinden faydalanabiliriz. Eğer ses geçişleri engellenmek isteniyorsa bariyerli bondex, bariyerli akustik sünger, süngerpan ve ağır ses bariyerinden faydalanabiliriz. Akustik ses yalıtımı uygulamaları için pek çok alternatif vardır. Tavana yapıştırma ve sarkıtma yöntemleri ile akustik panel ve sünger kaplama uygulaması yapılabilir. İnşaat sırasında tavanda işlem yapmak istenirse bariyerli bondexten faydalanılabilir. Kısacası alandaki ses şikayetine uygun olacak şekilde farklı teknikler bulunmaktadır. Sizlerde tavana uygun ses yalıtım desteği almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir