Yanmaz akustik ses yalıtım süngerleri poliüretan ve melamin ham maddesinden elde edilen görünüm ve ses yutum performansı yüksek akustik ses izolasyon malzemeleridir. Piramit, yumurta, special, labirent ve düz yüzey formuna sahiptirler. Tavan ve duvar akustik kaplama uygulamalarında tercih edebilirsiniz. Kalite belgeleri bulunan bu malzemelerin belirli ses desibeline kadar ses emilim gücü olduğu için ortamdaki ses frekansı ölçülüp uygun olup olmadığı tespit edilmelidir.

Akustik yanmaz ses yalıtım süngeri

Yanmaz (alev almaz) olması herhangi bir alevle temasta yangın oluşumuna sebebiyet vermemesi adına önemlidir. Özellikle okullarda olmak üzere basotect sünger tercih ederseniz sağlıklı ve yönetmeliklere uygun bir malzeme tercih etmiş olursunuz. Bunun sebebi malzemenin melamin köpüğünden elde edilmiş olmasıdır. Melamin köpük antibakteriyel ve hiçbir katkı maddesi katılmadan alev almaz özelliğe sahip olmaktadır. Yüzey formları poliüretan süngerlerle aynıdır. Beyaz ve gri sünger olan basotect süngerler alanda ferahlık katacak ve gözü yormayacaktır.

Yanmaz Akustik Sünger

Tüm bu akustik ses yalıtımı malzemeleriyle birlikte ses geçişlerinin engellenmesi içinde yanmaz ses yalıtım süngeri olarak kullanabileceğiniz bariyerli akustik süngerler mevcuttur. Aynı malzemeler ağır ses bariyeri ile lamine edilerek yani yapıştırılıp tek malzeme haline getirilerek ses yalıtım gücü artacaktır. Ancak belirtmek isteriz ki ortam sıcaklığına göre malzemeler birbirinden ayrılabilir. Bundan dolayı ortamın sıcaklığına ve ses desibeline göre en uygun malzeme seçimi yapabilmek adına bizden destek alabilirsiniz.

Yanmaz Akustik Ses Yalıtım Süngeri Nasıl Uygulanır ?

Akustik sünger uygulamaları için kendinden yapışkanlı (çift taraflı bant lamineli) sünger veya akustik sünger yapıştırıcısı tercih edilebilir. Bariyerli süngerlerde yapıştırıcı ve mantolama önermekteyiz. Duvar ve tavanda aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Kendinden yapışkanlı süngerlerde arka yüzeyinde bulunan kağıdı çıkarıp temiz ve kuru alana malzemeyi yapıştırabilirsiniz. Sünger yapıştırıcısı için fırça temin edip yapıştırıcıyı süngerin uygulanacağı alana sürüp ardından malzemeyi uygulamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.